Problem z erekcją

Zaburzenie erekcji zwane inaczej impotencją dotyczy około 10% populacji mężczyzn. Jednak tylko mniej niż 5% z nich podejmuje próbę leczenia i zapobiegania negatywnym skutkom tej przypadłości.

Co właściwie powoduje wzwód?

Erekcja Penisa

Erekcję wywołuje większy przepływ krwi do penisa. Podczas pobudzenia seksualnego zwiększa się przepływ krwi do dwóch struktur gąbczastych (corpus cavemosum), które leżą równolegle do cewki moczowej odprowadzającej mocz i nasienie. Struktury te na skutek właśnie większego przepływu krwi zwiększają swoją objętość przez co powiększają penisa jednocześnie nadając mu odpowiednią sztywność.

Spadek podniecenia seksualnego na przykład na skutek wytrysku, powoduje odpływ krwi przez co penis zmienia kształt na mniejszy i staje się wiotki.

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji występują wtedy gdy mężczyzna w trakcie zbliżenia seksualnego ma problem ze wzwodem który może się przejawiać jako:

– zdolność do prawidłowej erekcji ale występuje problem z kontrolowaniem wytrysku

– niemożność utrzymania erekcji

– tylko od czasu do czasu utrzymanie prawidłowej erekcji

– całkowita niezdolność do utrzymania erekcji

 

Przyczyny zaburzeń erekcji

Lekarze uważają, że większość problemów związanych z erekcją ma podłoże fizyczne i można ten problem w miarę skutecznie wyleczyć co pozwoli na osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej. W praktyce nie ma znaczenia czy człowiek jest starszy czy młodszy.  Każdego może ten problem dotknąć. Najczęstszymi zaburzeniami które powodują problem z erekcją są:

– alkoholizm i używanie narkotyków

– niektóre leki na receptę

– cukrzyca

– choroby serca

– wysokie ciśnienie krwi

– zaburzenia hormonalne takie jak niski poziom testosteronu

– zespół metaboliczny

– stwardnienie rozsiane

– otyłość

– choroba Parkinsona

– choroby psychiczne takie jak: lęk, depresja, zmęczenie, stres

– operacje lub urazy które dotyczą miednicy lub rdzenia kręgosłupa

– używanie tytoniu

– leczenie raka prostaty

 

Objawy zaburzeń erekcji

Większość mężczyzn doświadcza uczucia zaburzeń erekcji co jakiś czas w życiu. Jest to normalne i nie powinno budzić niepokoju. Jednak gdy takie sytuacje następują w powyżej 25% zbliżeń należy się zastanowić nad problemem. Najlepiej w tym przypadku udać się do lekarza w celu zdiagnozowania problemu.

Głównym problemem zaburzeń erekcji jest uzyskanie lub utrzymanie erekcji. Jednak objawy mogą też być inne. np. dobra erekcja ale nie panowanie nad wytryskiem, lub dobra erekcja i niemożność uzyskania wytrysku. Problemy te mogą występować okazjonalnie jednak jak wspomnieliśmy poprzednio gdyby były częstsze niż 25% czasu zbliżeń to znaczy, że pojawił się pewien problem.

 

Kiedy szukać pomocy?

Ponieważ zaburzenia erekcji mogą wystąpić w każdym wieku i z różnych powodów sporadycznie – to nie należy w  tym widzieć problemu. Jeżeli jednak się nasilą mogą powodować problemy w życiu osobistym. Niepokój, nerwowość, uczucie poniżenia to częste następstwa zaburzeń erekcji. Mężczyzna zaczyna czuć się”gorszym” od innych. Często dochodzą do tego problemy rodzinne. W tym przypadku zalecamy udać się w celu zdiagnozowania problemu do lekarza.

Jeżeli jednak stwierdziłeś, że na wizytę u lekarza jest za wcześnie, wstydzisz się rozmowy, chcesz być anonimowy – możesz skorzystać z naszej propozycji.

Oferujemy najwyższej jakości preparaty dla mężczyzn z problemami impotencji, zaburzeniami erekcji, słabym wzwodem, utratą erekcji.

Zapoznaj się z naszą ofertą a na pewno będziesz mile zaskoczony.