Tagi

, , , , , , , ,

Autorem artykułu jest JBmedia
Społeczeństwa zachodnie powoli się starzeją i coraz trudniej udawać, że świat składa się wyłącznie z młodych, dynamicznych o idealnych ciałach. I choć wciąż tacy królują w mediach, coraz więcej mówi się o potrzebach osób dojrzałych. Seks po pięćdziesiątce nie jest już tematem tabu!

Kto powiedział, ze seks jest tylko dla młodych? Zresztą – czy osoba pięćdziesięcioletnia to już staruszek? Nawet osiemdziesięciolatkowie mają swoje potrzeby seksualne, a co dopiero ludzie o trzy dekady młodsi! Jednak warto zająć się tą magiczną pięćdziesiątką, bo w tym czasie wiele się zmienia. Także w życiu erotycznym. Jak się nim cieszyć?

Zaakceptujcie zmiany

To naturalne, że wasze ciała się zmieniają. Nie można przez całe życie być dwudziestolatkiem. Jednak dziś wyglądamy coraz lepiej. Jeśli zadbacie o zdrowy tryb życia, będziecie ludźmi aktywnymi i zadbanymi, wasze ciała nie będa powodem do wstydu. Uwaga: myślcie realistycznie. Zmarszczki nie przeszkadzają w seksie. Ale już zaniedbane zęby mogą powodować dyskomfort. Unikajcie też pokusy zatrzymania czasu za wszelką cenę – naprawdę operacja plastyczna nie jest receptą na udany seks!

Cieszcie się swobodą

Macie pięćdziesiąt lat – to ma też plusy! Może dzieci już wyfrunęły z domu i nie musicie obawiać się, że was zaskoczą na łóżkowych igraszkach? Dla kobiet dużą ulgą jest koniec strachu przed niechcianą ciążą. Jesli partnerka ma już za sobą menopauzę, możecie zrezygnować z zabezpieczeń. Uwaga: jesli współżyjecie nieregularnie, z różnymi partnerami prezerwatywa jest obowiązkowa! W tym wieku też można się zarazić!

Korzystajcie z doświadczenia

Jeśli jesteście ze sobą wiele lat, waszym atutem jest znajomość upodobań partnera, jego potrzeb i marzeń. A może odkryjecie nowe? Doświadczenie sprawia, że seks może zmienić się w długą drogę do rozkoszy. Nie musicie już śpieszyć się jak nastolatkowie – macie czas i cierpliwość by smakować przyjemność i odkrywać nowe jej odcienie.

Wspomagajcie organizm

Uwaga: pięćdziesiąte urodziny to nie powód, by kupować viagrę! Warto jednak wiedzieć, że fizjologia zmienia się. U mężczyzn mogą powoli pojawiać się problemy z erekcją, a to powoduje stres i spadek libido – napięcia w związku gwarantowane. U kobiet problemem jest często niedostateczne nawilżenie pochwy. Śmiało sięgajcie więc po żele nawilżające, które zlikwidują przykre doznania. Mężczyzna powinien regularnie badać się, by uniknąć chorób odbijających się także na życiu seksualnym. Zamiast viagry zalecana jest na początku regularna aktywność fizyczna i witaminy!

Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Reklamy