Tagi

, , , , , ,

Autorem artykułu jest Skarbnica wiedzy
Problem ten jest w naszym kraju pewnego rodzaju tematem tabu. Jest czymś wstydliwym o czym nie należy wspominać. Kiedy już temat ten zostanie poruszony na twarzach wszystkich wokoło pojawiają się rumieńce zawstydzenia i uśmiechy świadczące o zakłopotaniu.

Jest to sytuacja która w dzisiejszych czasach (kiedy rozmowy o seksie i współżyciu są czymś normalnym) nie powinna mieć miejsca. Przedwczesny wytrysk – bo o nim mowa – jest problemem, który według statystyk dotyczy co trzeciego mężczyzny na świecie, a w dalszym ciągu przez wiele osób jest bagatelizowany. W związku z tym, chciałbym tym krótkim artykułem przybliżyć nieco tematykę tej dolegliwości i zaproponować kilka sposób dzięki którym mężczyźni borykający się z tym problemem będą mogli z nim walczyć.

Chcąc mówić o leczeniu przedwczesnego wytrysku należałoby wpierw przeanalizować czym tak naprawdę się on objawia i jak można go diagnozować. Według niektórych źródeł ma on miejsce kiedy wytrysk następuje przed upłynięciem drugiej minuty współżycia. Inni zaś uważają, że nie należy brać pod uwagę czasu, a liczbę ruchów które wykonuje mężczyzna będąc w kobiecie, a liczbę „graniczną” określają na 15 ruchów. Obie te teorie są jednak dość niemiarodajne i potrafią być krzywdzące. Najtrafniejszym określeniem jest stwierdzenie, że przedwczesny wytrysk występuję wtedy, gdy mężczyzna kończy wcześniej aniżeli by sobie tego życzył, nie mając nad tym żadnej kontroli.

Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele – mogą one mieć podłoże zarówno w psychice jak i fizjonomii mężczyzny, a najczęściej są wynikiem wystąpienia kilku niesprzyjających czynników jednocześnie.

Jak więc już wiemy problem ten jest powszechny i może wynikać z wielu czynników. Zastanówmy się więc jak sobie z nim poradzić?

Pierwszym i prawdopodobnie najbardziej znanym sposobem leczenie przedwczesnego wytrysku jest zastosowanie odpowiednich ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie lub z udziałem Partnerki. Polegają one na doprowadzaniu (różnymi metodami) mężczyzny do momentu w którym wytrysk ma nastąpić i przerwaniu stymulacji tuż przed – tak aby wpoić odpowiednie odruchy które pomagają ten proces kontrolować. Ćwiczenie takie powinno wykonywać się bez przerwy przez około 20 minut.

Drugim sposobem o którym chciałbym tutaj napisać jest leczenie farmakologiczne. Na rynku obecnie dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju specyfików podnoszących ogólną sprawność seksualną, a także przewidzianych specjalnie do leczenie przedwczesnego wytrysku.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł okaże się pomocny i dzięki niemu mężczyźni borykający się z problemem przedwczesnego wytrysku zrozumieją, że nie należy się załamywać, a podejmując odpowiedniego kroki można znacząco poprawić swoją sprawność seksualną ku uciesze swojej, a przede wszystkim Partnerki.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl