Tagi

, , , , , , , , ,

Autorem artykułu jest JBmedia
Cierpisz z powodu przedwczesnego wytrysku i nie wiesz co zrobić z tym problemem, a boisz się podzielić z kimś swoimi przeżyciami. Nie potrzebnie odczuwasz strach czy wstyd. Dzisiaj takie problemy ma mnóstwo mężczyzn, może nawet Twój najbliższy przyjaciel, który (tak samo jak ty) boi się porozmawiać?

Jak opóźnić wytrysk?

Jest kilka prostych sposobów na opóźnienie wytrysku. Możesz na przykład pić niewielką ilość alkoholu przed stosunkiem, czy odbywać jeden stosunek po drugim!!! Czasem wytrysk są w stanie spowolnić odpowiednie i prawidłowo dobrane prezerwatywy. Na rynku dostępne są różne maści opóźniające wytrysk (znieczulają miejscowo), czy leki przedłużające erekcje. Można też skorzystać z zastrzyków ze środków znieczulających.

Kontrolowanie wytrysku!

Są bardzo mądre dwa sposoby na kontrolowanie wytrysku. Jeden polega na tym, żebyś podczas stosunku nie myślał o wykonywanej właśnie czynności, ale o czymś innym, co nie wpływa na organizm pobudzająco. Drugi sposób to metoda ucisku Mastera i Johnsona, która polega na współdziałaniu Twoim z partnerką. Jest to naprawdę bardzo skuteczne.

Leczenie!

W leczeniu przedwczesnego wytrysku, stosuje się tzw. metody terapeutyczne, które mają na celu kontrolę wzrostu stymulacji seksualnej mężczyzny. Polegają one na tym, ze pacjent musi nauczyć się poznawać reakcję swojego ciała (sfer genitalnych) w trakcie stymulacji seksualnej. Takie poznanie pozwala mężczyźnie zatrzymać aktywność seksualną zanim dojdzie do punktu, w którym nie będzie mógł powstrzymać wytrysku. Należy wówczas zrobić przerwę, aby poziom pobudzenia obniżył się, a następnie można wznowić aktywność seksualną. Istnieje dowód na to, że przedwczesny wytrysk można leczyć przez przerywanie dążenia do wytrysku za każdym razem, gdy pobudzenie osiągnie pewien poziom, a także skupienie się na utrzymaniu ciała w stanie relaksu, zmniejszenie obaw i niepokoju.

Konieczna jest wizyta u lekarza. Najpierw lekarz przeprowadzi z Tobą rozmowę a potem weźmie się za podstawowe badania, takie jak: badanie odruchu nasidłowego czy opuszkowo-jamistego. Czasem lekarze decydują się też na badanie neurologiczne (badają przewodnictwo w nerwie sromowym). Nie bój się wizyty, ani nie wstydź, bo dzisiaj lekarze naprawdę są w stanie pomóc. A szkoda, żeby przez strach odebrane ci były przyjemności tego życia.

Przedwczesny wytrysk leczy się także farmakoterapią. Stosowanie odpowiednich leków może wydłużyć stosunek nawet o pięć minut! Oczywiście leki dostępne są tylko na receptę i należy stosować je według zaleceń lekarza! W łagodnych przypadkach przedwczesnego wytrysku stosuję się leki w postaci kremów, żeli (działają znieczulająco) i zaleca się stosowanie prezerwatywy. W leczeniu wytrysku czasem stosuję się psychoterapię. Robi się to tylko przy zaburzeniach wywołanych czynnikami urazowymi, fobiami, patologiach rodzinnych.

Najważniejsze jest to, żebyś uświadomił sobie, że masz problem, który trzeba rozwiązać. A przy dzisiejszym rozwoju medycyny jest to naprawdę możliwe. Więc nie siedź i nie użalaj się nad sobą, tylko biegnij do lekarza.

 

Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl